Spotkanie z mieszkańcami

W dniu 29 października w Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami” (dziękujemy Dyrekcji szkoły) odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Aktywny i czysty Nasielsk z mieszkańcami gminy Nasielsk.

Na spotkanie przybyli także członkowie Stowarzyszenia Nasielsk Baszta Team oraz goście z gminy Serock ze Stowarzyszeń „Czysta Gmina Serock” oraz „Mieszkam Obok”.

Mieliśmy możliwość przedstawić Stowarzyszenie i cele naszej grupy oraz poinformować przybyłych, jakie działania chcemy realizować w najbliższym czasie. Dużym zainteresowaniem cieszył się nasz projekt Ekoaktywni, którego celem jest opracowanie przez młodzież interaktywnego przewodnika po atrakcyjnych turystycznie, przyrodniczo i historycznie miejscach. Mieszkańcy Nasielska i okolic ze szczególną uwagą wysłuchali informacji o aktualnej sytuacji związanej z planowaną inwestycją ZZO Jaskółowo. Pan Adam Mikucki przedstawił opinię rzeczoznawcy o utracie wartości nieruchomości gdyby powstało ZZO w Jaskółowie.

Od rejonu Cieksyna aż po Krzyczki, wszyscy byli zainteresowani, co jako mieszkańcy mogą jeszcze zrobić. Wywiązała się ciekawa dyskusja, padło kilka nowych pomysłów. Kto wie, może będziemy je po kolei wdrażać. Biorąc pod uwagę wysokie zainteresowanie postaramy się zaprosić Państwa na kolejne spotkanie, na pewno rozważymy także transmisję online.

Serdecznie dziękujemy
Stowarzyszenie „Aktywny i czysty Nasielsk”

Dodaj komentarz