Smog szkodzi zdrowiu!

Sezon grzewczy już w pełni.

Pamiętajcie, że wybierając źródło ciepła (kocioł) i opał do niego, wybieracie też długość i jakość swojego życia. Paląc byle czym (np. mokrym węglem, mułem, płytami wiórowymi, MDF, starymi meblami) szkodzicie sobie, dzieciom, sąsiadom.

Jak smog wpływa na zdrowie

Paląc śmieciami oprócz wysokiej szkodliwości społecznej narażacie się też na poważne konsekwencje prawne. I tu chciałbym Was, mieszkańcy Nasielska, namówić do nie akceptowania takiego stanu rzeczy, nie zgadzajmy się na to aby sąsiad palił śmieci, bo konsekwencje głównie odbiją się na Was i waszych dzieciach.

Macie prawo, obowiązek aby reagować. Informacyjnie, organem właściwym do zgłaszania i walki z takim postępowaniem jest Urząd Miejski (zdaję sobie sprawę, że nie każdy chce być donosicielem, nie mniej nie zachęcałbym do tego jeśli w grę nie wchodziło by Wasze zdrowie i życie).

Skoro już o Urzędzie to ostatnio Urząd Miejski w Nasielsku przypominał też o obowiązywaniu Uchwały Antysmogowej dla naszego Województwa.

Chciałbym prosić tym samym UM o to aby przybliżył mieszkańcom główne założenia wspomnianej Uchwały i to w jaki sposób ma nam pomóc w jej wdrożeniu i przestrzeganiu.

Dla Państwa informacji, jedno z głównym założeń jest wyjście z „kopciuchów” do 2022r, czyli bardzo dobry pomysł ze względów czystości powietrza i nasze zdrowie, nie mniej nie wiem czy ktokolwiek ma pomysł jak to wdrożyć w życie w takim jednak krótkim czasie???

Pamiętajcie, TRUJĄC POWIETRZE SZKODZICIE SWOJEMU ZDROWIU.

„Ja już nie truję, a WY???”

Tomasz Czyż
Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz