Zaproszenie dla zainteresowanych Kampanią Ekologiczną!

Drodzy Mieszkańcy

Kilka tygodni temu zainicjowaliśmy współpracę z Nadleśnictwem Płońskim (zwierzchnim nad wszystkimi Lasami Państwowymi w naszej gminie) oraz dużą Jednostką Recyklingową (której nazwy na tym etapie jeszcze nie wymienię).
Współpraca z obiema instytucjami pozwoli nam na ograniczenie zanieczyszczenia w naszej gminie.

W ramach działań już została zwiększona częstotliwość kontroli Straży Leśnej w naszych lasach (m.in. w Paulinowie, Chrcynnie i na Głodowie, gdzie zanieczyszczenie jest największe) a w następnym kroku zwiększy się też monitoring w postaci kamer stałych i tzn. „wędrownych”.

Celem naszym nie jest jednak tylko kontrola, chcemy przede wszystkim skupić się na edukacji ekologicznej i działaniu proaktywnym. I w tym zakresie wsparcie ww. instytucji będzie szczególnie ważne, które pomogą w zapewnieniu organizacji, merytoryki oraz materiałów do tego celu.

Z tej racji chciałem zaprosić, zainteresowane edukacją ekologiczną instytucje bądź osoby z naszej gminy, które chciałyby współuczestniczyć w ekologicznych kampaniach edukacyjnych (do realizacji na wiosnę 2019r), do kontaktu bezpośredniego ze mną na priv!

Tomasz Czyż
Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz