Jak segregować śmieci

Mieszkańcy Nasielska pod koniec ubiegłego roku mieli problem z oddawaniem odpadów z powodu przekroczenia limitów jaki miała nasza gmina w RIPOK.

Aby sytuacja się nie powtórzyła nasze Stowarzyszenie postanowiło zaangażować się w edukację na temat prawidłowej segregacji odpadów. Co roku wytwarzamy ogromne ilości śmieci. Głównie trafiają one na wysypiska. Tymczasem większość z nich możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane odpady przestają być „śmieciami”, a stają się wartościowym surowcem, z którego może powstać np. bluza z polaru, plecak czy gazeta. Dlatego powinniśmy wspólnie walczyć o dobro środowiska i odpowiedzialnie podejść do tematu właściwej segregacji odpadów.

Więcej informacji można zasięgnąć na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska: naszesmieci.mos.gov.pl/jak-segregowac

Aneta
Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz