Kurier Mazowiecki o planowanym wysypisku koło Nasielska

W środowym wydaniu Kuriera Mazowieckiego (16.01.2019 https://warszawa.tvp.pl/40884013/16012019 / materiał od 9 minuty) ukazał się krótki reportaż dotyczący planowanego wysypiska w Jaskółowie i omawianego planu zagospodarowania przestrzennego na Komisji Infrastruktury i Porządku Publicznego. W programie wystąpili mieszkańcy oraz Burmistrz gminy Nasielsk Bogdan Ruszkowski.

Jako Stowarzyszenie chcemy zauważyć, że nam mieszkańcom przede wszystkim zależy na tym, aby plan zagospodarowania był możliwie najlepszy (a nie uchwalony jak najszybciej) i nie tylko był zatwierdzony przez Wojewodę ale również nie został podważony przez żaden sąd i chronił mieszkańców przez następne 20 lat i dłużej.

Lista uwag merytorycznych jest długa a uwagi poza Stowarzyszeniem złożyli mieszkańcy gminy Nasielsk oraz Wójt gminy Wieliszew. Łącznie złożonych było ponad 80 uwag (po konsultacjach z niezależnymi planistami). Niestety tylko nieliczne zostały przyjęte przez Burmistrza. Również inwestor złożył uwagi informując przy tym, że gdyby plan został przyjęty to będzie domagał się odszkodowania w wysokości 50 mln zł.

Materiał TVP3 można znaleźć pod adresem https://warszawa.tvp.pl/40884013/16012019 i widoczny mniej więcej od 9 minuty.

Komisja Infrastruktury i Porządku Publicznego gminy Nasielsk. Spotkanie w sprawie wysypiska w Jaskółowie. Materiał TVP3

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz