Droga ekspresowa S10 przetnie gminę Nasielsk

Wygląda na to, że ”przybliżymy się” bardziej do stolicy i tym samym do dalekich podróży dzięki bliskości systemu dróg szybkiego ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przedstawiła plany nowej trasy S10, która połączy Szczecin z Warszawą. Wszystkie warianty korytarzy przebiegu przewidują, że trasa będzie przebiegać najprawdopodobniej w południowej części gminy Nasielsk i stanie się jednocześnie także częścią dużej obwodnicy Warszawy (tzw. obwodnica aglomeracyjna).
Celem obwodnicy jest odciążenie dróg z okolic Warszawy oraz połączenie północnego Mazowsza z aglomeracją bydgosko-toruńską.

Realizacja trasy S10 planowana jest w latach 2026 – 2029.

Zapytaliśmy GDDKiA o planowany przebieg trasy przez gminę Nasielsk oraz jakie są planowane dalsze działania GDDKiA w temacie. Otrzymaliśmy informację, że dokładny przebieg proponowanych tras będzie znany na etapie opracowania studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego i aktualnie nie zostały przygotowane mapy, które mogły by być podstawą do wydania decyzji środowiskowej. W tym czasie mają być prowadzone konsultacje społeczne, które m.in. ocenią oddziaływanie trasy na otoczenie.

Będziemy monitorować temat i informować mieszkańców w temacie.

Informacje na stronie GDDKiA:
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/sa-cztery-warianty-tzw-duzej-obwodnicy-warszawy-68416.html

Odpowiedź GDDKiA na zapytanie Stowarzyszenia:
https://www.aktywnynasielsk.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/OdpowiedzGDDKiA_wrzesien2019.pdf

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk​

Źródło mapy: GDDKiA

Dodaj komentarz