Odsłonięcie pomnika poległym lotnikom w Nasielsku

W dniu 18 września 2019 nasielszczanie: pani Elżbieta Fijalska i mieszkający w Stanach Zjednoczonych, ale mający silną więź z naszym miastem pan Tomasz Krasoń przygotowali uroczystość, którą na długo wszyscy zapamiętamy. Uroczystość odsłonięcia pomnika poległym lotnikom wykonujących misję w ramach akcji Frantic 7 miała wyjątkowo odświętny charakter podkreślony uczestnictwem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wiele osobistości. Wśród zaproszonych gości była Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Zastępca Dowódcy Generalnego RSZ, rodziny poległych pilotów, które dotarły do naszego miasteczka z dalekich Stanów Zjednoczonych, Wójt Jońca, Wójt Nowego Miasta.
Strona Nasielsk Wczoraj i Dziś zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z tej uroczystości.

Więcej o misji Frantic 7: https://muzhp.pl/pl/e/1648/operacja-frantic-7-zrzuty-dla-walczacej-warszawy

FILM. Nasielsk, 19.09.2019. Ambasador USA Georgette Mosbacher, Lynne Alexander I Melissa Misi odsłaniaja pomnik honorujący amerykanskich pilotów poległych w czasie akcji pomocy dla Powstania Warszawskiego.

Ambasador Georgette Mosbacher, Lynne Alexander i Melissa Misi odsłaniają pomnik honorujący Poruczników Pilotów Roberta Petersa i Josepha Vigny poległych w czasie operacji Frantic 7 w okolicach Nasielska 18 września 1944 roku.Więcej informacji we wcześniejszych postach na tej stronie. Na koňcu filmu lista gości i osób ktôrym organizatorzy Elżbieta Fijalska i Tomasz Krasoň dziękują za przybycie i pomoc.Opracowanie filmu Marcin Tracz.

Gepostet von Nasielsk Wczoraj i Dziś am Donnerstag, 7. November 2019

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz