Problem parkowania w Nasielsku

Parking Nasielsk

Drogi w centrum Nasielska należą do różnych zarządców i temat umiejscowienia parkingów, powinien być skoordynowany przez władze naszego miasta.

Problem ten szczególnie jest widoczny w dni targowe oraz soboty. Również przed świętami lub wydłużonymi weekendami do Nasielska przyjeżdża duża ilość samochodów z pobliskich miejscowości i działek rekreacyjnych przez co Nasielsk przypomina jeden wielki parking.

Nasielsk Parking

Niestety w naszym społeczeństwie ostatnio dzień świąteczny oznacza zrobienie zakupów, a w zasadzie zapasów jakbyśmy spodziewali się wybuchu wojny. Każdy podjeżdża jak najbliżej sklepu, parkuje w zasadzie w dowolnym miejscu, we wszystkich możliwie miejscach, niekoniecznie dozwolonych przez prawo. Natomiast parkingi przy sklepach są przeważnie małe.

Drogi kierowco, miasto Nasielsk nie jest duże i przykładowo spod Baszty we wszystkich kierunkach mamy do 5-15 minut spaceru. Miejcie na uwadze również gdzie parkujecie. Czy wasz samochód nie utrudni przejścia np. osobie starszej lub rodzicom z wózkami dziecięcymi?

Samochodów w przyszłych latach będzie przybywało, a ilość miejsc jest ograniczona. Nawet zmodernizowany parking przy skwerze Jana Pawła II nie zwiększy znacząco ich ilości. Dlatego potrzeba się zastanowić już dziś i wypracować strategiczne rozwiązania.

Nasielsk Parking

Warianty naszych pomysłów zaproponujemy zarządcom dróg, prosząc o ich analizę pod względem możliwości wprowadzenia w przyszłości. Zapraszamy również Państwa do dzielenia się swoimi uwagami i spostrzeżeniami.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz