Wyjaśnienie – dojazd lokalny w gminie Nasielsk

Szanowni Państwo, stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk już nie po raz pierwszy zostało posądzone o manipulowanie faktami przez osoby związane z samorządem gminy Nasielsk. W związku z ostatnimi uwagami panów: radnego Kordowskiego i pracownika Urzędu Miejskiego w Nasielsku, dotyczącymi transportu lokalnych udostępniamy w całości dwie wypowiedzi na ten temat, które były naszego autorstwa.

Wypowiedź Roberta Sierzputowskiego na sesji dotyczącej raportu gminy w czerwcu 2019 r.


„Według osób piszących raport, problemem jest liczba mieszkańców, którzy dojeżdżają do pracy. Gmina jest duża, rozproszona i od kiedy pamiętam taki stan rzeczy był (poza latami komuny, gdy w naszym mieście były zakłady pracy). Może warto popracować nad planem komunikacji, aby mieszkańcy z odległych miejsc naszej gminy mieli możliwość dojazdu do lekarza, urzędu czy stacji PKP”.

Podsumowanie rocznej działalności burmistrza przez stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk z października 2019 r.

„W związku z przystąpieniem do programu rządowego, uruchomiono dodatkowych 8 autobusowych linii, które swoim zasięgiem obejmują znaczną część gminy. Program ten będzie realizowany do końca roku kalendarzowego z możliwością jego przedłużenia. Nowe linie autobusowe nie do końca rozwiązały problem mieszkańców, którzy domagają się transportu w swych miejscowościach. Być może powodem był zbyt krótki termin na przygotowanie i złożenie wniosków? Niewątpliwie potrzeba szczegółowej analizy tras oraz ich ekonomiczności oraz zasadności utrzymania wszystkich linii”.


Doceniamy fakt uruchomienia transportu lokalnego jak również wprowadzonych zmian w funkcjonowaniu tras od nowego roku, które mamy nadzieję były przeprowadzone dokładną analizą i konsultacjami wśród mieszkańców.


PS. Z panem radnym Dariuszem Kordowskim wszelkie uwagi wyjaśniliśmy w rozmowie telefonicznej.
PS2. W dniu 15.01.2020 chcieliśmy sprawdzić połączenie Nr 7 Nasielsk – Siennica. Niestety autobus SKR Nasielsk nie pojawił się na przystanku o 21:01. Dlaczego? To już pewnie „Prezes” wie.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

Dodaj komentarz