Ostrzeżenie przed porywistym wiatrem na terenie gminy Nasielsk

Drodzy mieszkańcy, po dzisiejszej ładnej i spokojnej aurze („cisza przed burzą”) w w gminie Nasielsk czekają nas najprawdopodobniej niespokojne chwile.

Zbliżający się orkan będzie oddziaływał także na naszą gminę. W ciągu doby mogą występować bardzo silne porywy wiatru rzędu ok. 70-90 km/h. Wraz z nim pojawią się silniejsze opady deszczu oraz możliwe słabe burze. A na dodatek dojdzie do tego szybko spadające ciśnienie. Silniejszy wiatr może utrzymać się do środy.

Gmina Nasielsk - porywiste wiatry

Warto zabezpieczyć na zewnątrz przedmioty i nie parkować pojazdów pod drzewami! Należy również liczyć się z utrudnieniami przez połamane drzewa czy awarie sieci energetycznej.

Więcej o zjawisku: Silne wietrzenie m.in Polski zawdzięczamy głębokiemu niżu ”Sabine” sunącego znad Atlantyku w stronę Skandynawii. Jego działanie potęguje duży gradient ciśnienia między południem a północą Europy. Na obszarze Polski może być nawet 18-20 hPa różnicy. Prawdopodobne jest także uderzenie szkwału, wtedy porywy wiatru mogą być dużo silniejsze (do 100 km/h).

Alert: http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk