Spotkanie w sprawie budowy szlaków komunikacyjnych dla CPK u sąsiadów gminy Nasielsk

U sąsiadów gminy Nasielsk zaplanowane są spotkania z mieszkańcami w sprawie planowanej nowej linii kolejowej nr 20 oraz budowy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (droga ekspresowa). Widząc zainteresowania mieszkańców naszej gminy temat przekazujemy informacje jakie spotkania i jakie działania zostały podjęte przez naszych „sąsiadów”.

Gmina Wieliszew
27.02.2020, godz. 18:30
Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie
ulica Modlińska 65, Wieliszew

Gmina Nieporęt
27.02.2020, godz. 18:00
Urząd Miasta i gminy Nieporęt
Plac Wolności 1, Nieporęt

Urząd Miasta i Gminy w Serocku
2.03.2020, godz. 17:00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
ul. Pułtuska 35, Serock.

My również zapraszamy mieszkańców gminy Nasielsk na spotkanie, które organizuje nasze stowarzyszeni:

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk
28.02.2010, godz. 18:30
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Fiołkami”
ul. Ogrodowa 9, Nasielsk

Na wczorajszej sesji gminy Wieliszew pan Paweł Kownacki Wójt Gminy Wieliszew wraz z radnymi przygotowali stanowisko ws. projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego. W przyjętym dokumencie Rada zgłosiła swój zdecydowany sprzeciw wobec wskazanych w nim planów budowy linii kolejowej nr 20 obejmującym teren gminy Wieliszew.

Rada Wieliszewa jednocześnie upoważniła Wójta pana Pawła Kownackiego do podjęcia wszelkich starań zmierzających do zabezpieczenia interesu mieszkańców gminy Wieliszew, zapewnienia dostępu do konsultacji społecznych oraz wypracowania rozwiązania, które uwzględniałoby zarówno dobro wspólnoty gminnej i środowiska naturalnego, jak i potrzeby rozwoju infrastruktury kolejowej i lotniczej.

Z przyjętym przez Radę gminy Wieliszew można zapoznać się tutaj: http://www.wieliszew.pl/sites/default/files/pliki/Stanowisko 25.02.2020.pdf

Czy takie stanowisko nie powinno być wypracowane na poziomie powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego?

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk