Żywy łańcuch przeciw linii kolejowej przez gminę Nasielsk i Wieliszew – wideo relacja

Jak napisał Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki – „(…) nikt nie będzie mógł nam powiedzieć, że nie próbowaliśmy. I nikt nie będzie mógł powiedzieć, że robiliśmy dym…”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z żywego łańcucha na odcinku przy rondach w Poniatowie, który powstał w myśl idei „że kolej powinna łączyć, a nie dzielić” jako forma zaprotestowania przeciw budowie linii kolejowej nr 20 przecinającej gminę Wieliszew, jak i Nasielsk.

Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w konsultacje społeczne dot. inwestycji towarzyszących CPK – członkom i sympatykom stowarzyszenia Aktywny i Czysty Nasielsk oraz Wam – mieszkańcom gminy Nasielsk. Jeszcze raz dziękujemy Wójtowi panu Pawłowi Kownackiemu oraz pracownikom Urzędu Gminy Wieliszew oraz stowarzyszeniu Nasza Gmina Wieliszew.

Dzisiaj złożyliśmy petycję przeciw budowie linii kolejowej nr 20 na terenie gminy Nasielsk, którą podpisało około 400 mieszkańców naszej gminy. Złożyliśmy również ponad 100 arkuszy od mieszkańców z uwagami w ramach konsultacji społecznych.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk