Pomoc dla Nowodworskiego Centrum Medycznego

Szanowni mieszkańcy, w tej trudnej sytuacji jaką jest zagrożenie epidemiczne i walka z koronawirusem Nowodworskie Centrum Medyczne zwróciło się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o wszelaką pomoc, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania szpitala.

Pomoc dla Nowodworskiego Centrum Medycznego

Kontaktowaliśmy się z pracownikami szpitala w tym temacie. Próbowaliśmy również pozyskać z okolicznych aptek materiały niezbędne dla szpitala. W chwili obecnej ciężko jest cokolwiek nabyć z tej listy. Jeśli chodzi o źródła zakupów takiego sprzętu to szpital póki co sytuację ma opanowaną.

Jednak Dyrektor NCM Jacek Kasperski informuje o rosnących cenach materiałów medycznych. I przykładowo, w tej chwili koszt maseczek chirurgicznych wzrósł z 10 gr do 4 zł. To bardzo trudna sytuacja dla szpitala.

Dlatego chyba najlepszą formą wsparcia jest wpłata na specjalnie utworzone konto: 04 8009 1062 0012 9554 2007 0322 (specjalne konto darowizn pieniężnych).

Z informacji uzyskanych z Nowodworskiego Centrum Medycznego wiemy, że najbardziej potrzebne są następujące materiały:

  • maseczki (chirurgiczne i z filtrem HEPA),
  • kombinezony ochronne (idealne z obuwiem ochronnym),
  • środki do dezynfekcji.

Jeżeli państwo mają możliwość pozyskania następujących materiałów prosimy o kontakt z NCM (email: sekretariat@ncm.med.pl) lub z nami (mail: stowarzyszenie@aktywnynasielsk.org.pl; my już przekażemy materiały szpitalowi). Ale każda pomoc udzielona będzie na wagę złota.

Aktualnie nie brakuje produktów spożywczych i NCM nie grozi wypowiedzenie umowy przez firmy, które takie produkty dostarczają.

My i nasi znajomi wsłuchaliśmy się w apel Nowodworskiego Centrum Medycznego i w miarę naszych możliwości zasililiśmy specjalne konto. A państwo przyłączą się razem z nami? Dziękujemy!

https://e-portal.ncm.med.pl/2020/03/18/apel-do-mieszkancow-powiatu-nowodworskiego/

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk