Straż Miejska w Nasielsku bez pojazdu?

Trudno sobie wyobrazić pracę strażnika miejskiego bez pojazdu czy bez podstawowych narzędzi do wykonywania zadań, do których został on powołany.

Gmina Nasielsk licząca ok. 20 tys. mieszkańców jest duża i hulajnogą, która jest na wyposażeniu Urzędu Miejskiego w Nasielsku, nie wszędzie się dojedzie. Tym bardziej teraz, kiedy funkcjonariusze Straży Miejskiej od kilku dni podlegają i współpracują z Policją, wykonując wspólnie zadania ograniczające epidemię koronawirusa.

Pojazd dla Straży Miejskiej w Nasielsku

Czy radni nasielscy powołali strażnika, jedynie po to, aby analizował zza biurka dokumenty? Czy raczej, by był widoczny na ulicach naszego miasta?

W ubiegłym roku burmistrz Ruszkowski nie zgodził się na przekazanie 50 tys. zł na dofinansowanie samochodu dla nasielskiej Policji. Może tym razem przeznaczy jeden z będących na wyposażeniu Urzędu Miejskiego w Nasielsku pojazd, który po odpowiednim oznakowaniu służyłby naszemu strażnikowi?

A może warto, aby władze naszego miasta przeanalizowały zasadność podpisanych umów na rowery miejskie lub zarządzanie stadionem miejskim, z których w okresie pandemii nie można korzystać.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk