Pożegnaliśmy nasielską wierzbę

Z wielkim żalem pożegnaliśmy wierzbę, która wraz z nasielską basztą wrosła w krajobraz naszego miasteczka. Jak dowiedzieliśmy się od pani kierownik wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Miejskiego w Nasielsku drzewo zagrażało bezpośrednio bezpieczeństwu mieszkańców przechodzącym pod konarami. W ramach interwencji przyjechała Państwowa Straż Pożarna z Nowego Dworu Mazowieckiego, która wycięła drzewo.

Urząd Miejski w Nasielsku planuje w miejscu wyciętego drzewa posadzić kolejną wierzbę płaczącą. I bardzo cieszymy się z tego powodu, bo chyba nikt z nas nie wyobraża sobie innego drzewa w tym miejscu. Przyszłe lata zapowiadają się upalnie a żadne drzewo nie daje nam takiego fajnego cienia jak właśnie wierzba.

Niestety mieszkańcy zgłaszają nam problemy kolejnych znikających drzew w naszej gminie. Postaramy się wyjaśnić zgłoszenia w miarę naszych możliwości.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk