Susza w gminie Nasielsk

„W dłuższej perspektywie walka z suszą powinna pochłaniać przynajmniej tyle samo uwagi polityków co walka z koronawirusem, bo w dłuższej perspektywie to susza jest dla nas groźniejsza.” – takie słowa padają w autorskim programie „Nauka. To lubię”, który prowadzi Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz i popularyzator nauki.

I chyba trudno się z nim nie zgodzić widząc, a właściwie nie widząc od dawna ani na horyzoncie opadów deszczu. Jeszcze lato się nie zaczęło a już spora część mieszkańców naszej gminy spotyka się przerwami w dostawie wody. Wody pitnej, której równie mocno domagają się rośliny na uprawach w naszej gminie. Bo czy wielu rolników gromadzi deszczówkę? Nadchodzące opady, o ile się pojawią, raczej do intensywnych też należeć nie będą.

O problemie suszy bardzo ciekawie opowiada pan Rożek. Warto poświęcić 9 minut. Choć czy w tym czasie nie dojdzie do kolejnego odstrzału bobrów? A może kolejne drzewo zniknie z gminy Nasielsk? Oby nie…

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk