Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej w Nasielsku

W dniu wczorajszym spotkaliśmy się z panem Cezarym Tudkiem, komendantem Straży Miejskiej w Nasielsku. Celem spotkania była rozmowa na temat ochrony środowiska w gminie Nasielsk. A problemów trapiących mieszkańców i zwierząt naszej gminy jest wiele, m.in.:

  • wszechobecne śmieci zalegające w lasach i przy drogach,
  • nieczystości z domów płynących wprost do rzeki Nasielnej,
  • nadchodzący czas wymiany kotłów niespełniających wymogów dla klas 3, 4 lub 5.

Poruszyliśmy również kwestię działań prewencyjnych, które naszym zdaniem nasielska Straż Miejska może podjąć, a nasze stowarzyszenie może te działania wesprzeć. Są to m.in. kampanie informacyjne (nie tylko w sieci Internet – nie wszyscy w naszej gminie korzystają z Internetu na co dzień) jak i wskazywanie miejsc, które upodobali sobie „śmieciarze” na nielegalne składowisko odpadów.

Nasielska przyroda i śmietnisko

Mamy nadzieję, że współpraca w zakresie ekologi pomiędzy Strażą Miejską w Nasielsku a stowarzyszeniem Aktywny i Czysty Nasielsk zaowocuje w przyszłości i przyniesie poprawę czystości naszych lasów, rzek co poprawi estetyzację naszej gminy Nasielsk.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk