Starcie lata z zimą nad gminą Nasielsk

UWAGA na starcie lata z zimą! Front z burzami jeszcze dziś!

Przez Polskę przetacza się przepychanka powietrza zwrotnikowego z arktycznym chłodem. Oprócz ulewnego deszczu podczas burz możliwe będą opady gradu. Porywy wiatru do 70-80 km/h. Może spaść od 15 do 25 l/m2.

Od wczoraj za frontem ciepłym znaleźliśmy się w bardzo ciepłej masie powietrza o cechach zwrotnikowych z południa Europy i Afryki Północnej. Po przejściu dynamicznej wymiany masy powietrza kierunek odwróci się na napływ północny z wnętrza koła podbiegunowego, co przyniesie poranne przymrozki.

Ta bitwa skrajnych mas powietrza stoczy się między innymi nad gminą Nasielsk. Zwycięzca jest przesądzony – zimne, cięższe powietrze wyprze ciepłe i przyprowadzi słynnych „Zimnych ogrodników”.

Klimat umiarkowany o nieumiarkowanych wahaniach pogodowych” to właśnie jeden z jego elementów co jest konsekwencją naszego położenia geograficznego. Dzięki temu w ciągu kilkunastu godzin temperatura może spać o 15-25 st i będziemy musieli strój kąpielowy zamienić na zimowy.

Aktualizacja

Uwaga, prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu na terenie powiatu Nowodworskiego: http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia

Ostrzeżenie meteorologiczne dla Nasielska

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk