Szesnaście wyzwań dla Burmistrza Nasielska i 15 Radnych #4

W czwartej odsłonie „Szesnastu wyzwań dla wyjątkowych szesnastu osób z naszej gminy: Burmistrza Nasielska i 15 Radnych Gminy Nasielsk” – budowa placu zabaw, przedszkola i domu kultury.

Nasielsk nigdy w przeszłości nie miał miejskiego placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. O jego budowie mówi się od dawna. Na pewno już od roku 2014, odkąd burmistrz Ruszkowski mając na ten cel pieniądze w budżecie miał zrealizować marzenie najmłodszych nasielszczan.

Plac przy DPS w Nasielsku

To już niestety historia i warto wyciągnąć z niej wnioski. Trwające obecnie prace projektowe nad placem zabaw naprzeciwko DPS niosą odrobinę nadziei, że dzieci i młodzież znajdą miejsce do zabawy i wypoczynku. Powstanie placu zabaw z parkiem linowym (o którym wielokrotnie była mowa w kampanii wyborczej) może wpłynąć również na poprawę demografii przez przyciągnięcie uwagi potencjalnych, przyszłych mieszkańców Nasielska i ich rodzin poszukujących swojego wymarzonego miejsca na Ziemi.

Przykład sąsiednich gmin jasno pokazuje, w którym kierunku powinien pójść rozwój, aby zwiększyć liczbę mieszkańców. A jak oczekiwane są takie miejsca, świadczyć może popularność lodowiska otwartego w tym roku w gminie Nasielsk.

Równie ważna jest budowa samorządowego przedszkola w Pieścirogach i rozbudowa Nasielskiego Ośrodka Kultury (NOK). Obie te inwestycje wpisane są do programu wyborczego burmistrza i radnych. Na obydwie został przedstawiony kosztorys, który w przypadku przedszkola uległ podwojeniu. Te trzy wielomilionowe projekty, to wyzwanie dla naszych władz. Mamy nadzieję, że za trzy lata zobaczymy ich efekt końcowy, a nie tylko atrakcyjną wizualizację w broszurze kampanii wyborczej.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk