Szesnaście wyzwań dla Burmistrza Nasielska i 15 Radnych #6

W szóstej odsłonie „Szesnastu wyzwań dla wyjątkowych szesnastu osób z gminy Nasielsk: Burmistrza Nasielska i 15 Radnych Gminy” – przejęcie terenów od PKP i wieży ciśnień.

Być może jest to jedno z trudniejszych wyzwań, które stawiamy naszym władzom. O przejęciu terenów od PKP mówi się na sesjach od wielu, wielu lat. Doświadczeni radni co jakiś czas przypominają o tym panu burmistrzowi, który w odpowiedzi rozkłada ręce i jak mantrę powtarza: „Nie da się…”. A jednak ostatnie inwestycje u naszych sąsiadów pokazują, że się da. Na terenach przytorowych powstają parkingi, które ułatwiają codzienną podróż do pracy setkom osób. Tymczasem ludzie dojeżdżający do stacji kolejowej w Nasielsku swoimi samochodami z trudem parkują auta na przymałym parkingu, powoli poszerzając nieformalnie jego zasięg na pobliskie trawniki i wszelkie dostępne przestrzenie.

wieża cisnień Nasielsk PKP

A przecież PKP na pewno otwarta jest na dialog. Świadczy o tym chociażby przeniesienie punktu wypożyczeń rowerów miejskich na jej teren. Drogą porozumienia można byłoby spróbować dokonać rewitalizacji zabytkowej wieży ciśnień – zaniedbanej perełki ziemi mazowieckiej, która mogłaby się stać jednym z punktów na mapie miejsc wartych do zobaczenia w gminie Nasielsk.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk