Szesnaście wyzwań dla Burmistrza Nasielska i 15 Radnych #9

W dziewiątej odsłonie „Szesnastu wyzwań dla wyjątkowych szesnastu osób z naszej gminy: Burmistrza Nasielska i 15 Radnych Gminy” – czyste powietrze.

Niewątpliwie jest to temat trudny i ośmielimy się postawić tezę, że mało popularny w gminie Nasielsk, tym bardziej, że wszyscy musimy podjąć to wyzwanie wymieniając piece (kopciuchy), którymi trujemy się nawzajem.

Kopciuchy w Nasielsku

Od samego zamontowania czujnika mierzącego pyły PM 2,5 i PM 10 jakość powietrza się nie zmieni, ale na podstawie jego odczytów możemy zaobserwować gdzie sytuacja w gminie Nasielsk jest zła. Przede wszystkim to stare osiedla domków jednorodzinnych oraz zabudowania wzdłuż wielu wsi naszej gminy są miejscami, do których powinna trafić pomoc gminy z programu czyste powietrze.

W kolejnym wyzwaniu apelujemy o wnikliwą analizę, inwentaryzację i dotarcie do wszystkich mieszkańców gminy Nasielsk, którzy w wielu przypadkach nawet nie wiedzą, że czas na wymianę pieców nie spełniających norm klas 3, 4 i 5 mija w 2022 r.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk