Szesnaście wyzwań dla Burmistrza Nasielska i 15 Radnych #15

W piętnastej odsłonie „Szesnastu wyzwań dla wyjątkowych szesnastu osób z naszej gminy: pana Burmistrza Nasielska i 15 Radnych Gminy” – transport publiczny.

Wydawać by się mogło, że w tym obszarze gmina Nasielsk ma duże doświadczenie. Realizuje na szeroką skalę transport publiczny: uczniów do i ze szkół, osób pracujących w okolicznych miastach oraz ogólnie pojętych podróżujących.

Od lat w trybie zamówienia publicznego wybierany jest przewoźnik. Ale konkurencja między przewoźnikami kończy się na tym etapie, a później jest już etap wykonywania usługi, który od lat jest przez mieszkańców krytykowany.

W kolejnej odsłonie apelujemy, aby transport publiczny w naszym mieście doczekał się prawdziwej analizy. Oczekujemy przyzwoitych i godnych warunków podróży oraz dostosowania rozkładu jazdy autobusów lokalnych do przyjazdów i odjazdów pociągów z dworca w Nasielsku. Apelujemy o realizację zaleceń przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Urząd Transportu Kolejowego audytu „Dostępności dworca kolejowego w Nasielsku”.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk