Czy mieszkańcy Powiatu Nowy Dwór Mazowiecki mogą czuć się bezpiecznie poruszając po drogach?

Czy miejscami okropna widoczność przez zarośnięty pas drogowy trawą i inną roślinnością może wpływać na niebezpieczne sytuacje uczestników ruchu (dotyczy to kierowców, rowerzystów ale i pieszych idących poboczem)? Szczególnie z dużym natężeniem drogi jak Nasielsk – Pomiechówek.

Dostajemy kolejne zapytania od mieszkańców gminy Nasielsk o to, kiedy pobocza będą miały przyciętą roślinność oraz sygnały o trudnej widoczności przy drogach powiatowych. Sytuacja ta może doprowadzić do tragicznych zdarzeń.

Dwukrotnie pytaliśmy o termin prac koszenia w pasa dróg powiatowych. Pierwsza odpowiedź w maju mówiła o czerwcu, a 2 tygodnie temu, że koszenie będzie w ciągu kilku najbliższych dni. Niestety nie doszło do skutku.

Zapytaliśmy powiatowy wydział ruchu drogowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim o wypadki i bezpieczeństwo na drodze Nasielsk – Pomiechówek. Z wicestarostą, który odpowiedzialny jest za utrzymanie dróg powiatowych natomiast nie udało nam się jeszcze skontaktować, choć obiecano, że wicestarosta oddzwoni. O zaistniałej sytuacji wiedzą nasi radni – pani Nojbert i pan Kasiak.

Umowy na utrzymanie przydrożne zostały podpisane na wiosnę, tymczasem mamy już lipiec (niemal środek lata), a flora po opadach tylko rośnie i zaczyna przerastać znaki drogowe, które również wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Być może wkrótce dowiemy się gdzie leży problem, po stronie władz powiatu czy firm zajmujących się wycinką, bo drogi innych kategorii zostały już wykoszone.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk