Czy to koniec marzeń nasielskich dzieci o super placu zabaw?

Czy jest aż tak źle? W listopadzie ubiegłego roku burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski poinformował mieszkańców, że firma Grima Architektura i Krajobraz sp. z o.o wykona projekt placu zabaw, a jego budowa wreszcie ruszy.

Burmistrz Ruszkowski w dniu wczorajszym zaskoczył radnych wnioskiem o sprzedaż działki nr 604/2 o powierzchni 7715 m2.

Co to jest za działka? Jakiego terenu to dotyczy? Dowiedziałem się, że chodzi o teren koło DPS, tam gdzie miał być plac zabaw. Jestem zaskoczony propozycją pana burmistrza” – stwierdził radny Świderski.

Radny Szarszewski przypomniał, że „Rada Miejska w Nasielsku w ubiegłym roku podjęła decyzję, że jest przeciw sprzedaży i dziwię się, że projekt uchwały się pojawił”.

Burmistrz Ruszkowski wyjaśnił, że chodzi o pieniądze. „Ten teren będzie podlegał zabudowie, aby zrobić tam handel i usługi. Potrzeby mamy ogromne i musimy myśleć o dochodach, a także zapewnić nowe stanowiska pracy. Dochody gminy maleją i dlatego chcę jeszcze raz radnych o to zapytać. Plac zabaw jest projektowany na ul. Dębowej i Lipowej przy targowisku i stadionie.

Czy to już koniec marzeń nasielskich dzieci o super placu zabaw?

Adam Mikucki przypomniał, że na tę działkę był zlecony projekt.

Burmistrz Nasielska odpowiedział, że umowę będzie chciał rozwiązać, a plac zabaw jest zaprojektowany razem ze stadionem na obrzeżach miasta. Jednak z projektu modernizacji stadionu, który jest na stronie Urzędu Miejskiego w Nasielsku wynika, że plac zabaw to ułamek tego, co miało być przy DPS. Aż szkoda naszych dzieci i ich marzeń o super placu zabaw.

„Czy w takim razie gmina poniesie koszty związane z rozwiązaniem umowy? – dopytał pan Mikucki. Na to pytanie nie było odpowiedzi ze strony burmistrza, natomiast radny Szarszewski przypomniał, że projekt kosztował 86,1 tys zł i gmina na pewno zapłaci kary umowne.

Radni z komisji byli przeciw (Świderski, Szarszewski, Dłutowski, Sawicki), a dwóch wstrzymało się od głosów (Brodowski i Lewandowski).

Na najbliższej sesji radni będą decydować o kolejnym zadłużeniu gminy na 17,5 mln ze spłatą od 2025 r. (obecne zadłużenie wynosi już 26,2 mln zł).

PS. Temat placu zabaw w Nasielsku to ciągłe obietnice – również te wyborcze m.in. pana Ruszkowskiego i radnego Kordowskiego. Nasielski wydział zamówień publicznych w 2016 r. z dofinansowania zewnętrznego wykonał projekt rewitalizacyjny.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk