Walczymy o plac zabaw w Nasielsku – petycja

Szanowni mieszkańcy, to nie jest tak jak mówią niektórzy radni, że robimy sobie żarty z nich. Działamy dla Was – mieszkańców, aby w mieście czy na wsiach w gminie Nasielsk po prostu żyło się lepiej. Działamy w takim zakresie, w jakim umożliwia nam prawo, nasz prywatny wolny czas i środki.

I czasem potrzebujemy Waszego wsparcia. Tym razem chodzi o wyjątkowy, przepiękny teren naprzeciwko Domu Pomocy Społecznej (DPS). To unikalny plac, przepiękny, położony nad naszą jedyną wyjątkową rzeką. Dla wjeżdżających do miasta od północy to piękny widok na nasz neogotycki kościół, wznoszący się ponad teren.

Dlatego jako mieszkańcy miasta, ale i wsi położonych w gminie Nasielsk NIE ZGADZAMY się na sprzedaż tego wyjątkowego terenu. Wielokrotnie włodarze zapewniali nas, że będzie to teren przeznaczony na organizację terenów rekreacyjnych i placu zabaw dla ogółu mieszkańców Gminy Nasielsk. Argumenty radnych na czwartkowej sesji za tym, aby sprzedać ten plac na zapewne kolejny supermarket były absurdalne. Nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. Absurdem też jest to, że burmistrz Ruszkowski podpisał umowę na projekt placu zabaw na kwotę blisko 90 000 zł. I już pod koniec realizacji chce zerwać umowę, narażając nie pierwszy raz na zmarnowanie środków finansowych naszej gminy!

Szanowni mieszkańcy, zaczynamy zbierać podpisy pod petycją, aby władze miasta uchyliły z obrotu prawnego Uchwałę Rady Miejskiej w Nasielsku z dnia 09.07.2020 w przedmiocie sprzedaży działki pod planowany plac zabaw, na który nasi najmłodsi czekają od wielu, wielu lat.

Dziś o 18:30 (10.07.2020) rozpoczynamy zbieranie podpisów. Będziemy czekać na Was pod Urzędem Miejskim w Nasielsku. Połączmy siły tak jak to miało miejsce przy proteście przeciwko budowie gigantycznego wysypiska śmieci w Jaskółowie. Wtedy się udało i wierzymy, że teraz również się uda. Dziękujemy.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk