Co ma Rada Miejska w Nasielsku do strusia?

Struś – gatunek ptaka nielota. Choć mówiło się, że chowa głowę w piasek ze strachu to jest to mit – aż takim tchórzem nie jest. Ale czy Rada Miejska w Nasielsku może schować „głowę w piasek”? Dobre pytanie. Choć spotkania radnych na komisjach i sesjach zaczęły odbywać się w Urzędzie Miejskim w Nasielsku to zaplanowana sesja dotycząca czy sprzedać plac przy DPS (gdzie miał powstać plac zabaw) ma się odbyć w trybie zdalnym.

To powoduje, że mieszkańcy nie będą mogli aktywnie uczestniczyć podczas sesji. Nie będą mogli zadać w pytania w części „Sprawy różne” (tego porządek obrad też nie przewiduje). A pytań jest wiele:

  • Czy burmistrz Nasielska wycofa się z zerwania umowy na projekt placu zabaw czy jednak gmina zapłaci karę umowną?
  • Kto przeprosi mieszkańców za zaistniałą sytuację? Bo przecież ten plac był im dawno obiecany.
  • Kto podziękuje mieszkańcom gminy Nasielsk za ich obywatelską postawę? Wszak to, że mieszkańcy interesują się nasza małą ojczyzną powinno cieszyć włodarzy gminy Nasielsk.

A może macie inne pytania, chociażby to, które często nam zadawaliście – czy powstanie ten plac i jeśli tak to kiedy? My też nie będziemy mogli zadać pytań. Szkoda, bo zebraliśmy w tak krótkim czasie ponad 1400 podpisów pod petycją i daliście nam mandat zaufania.

Cieszy nas jednak szybka reakcja radnych. Mamy nadzieję, że zwrócą nam plac. Trzymamy kciuki! Jesteśmy pozytywnie nastawieni. A wy?

Dziękujemy radnym, którzy nie chowali głowy w piasek i poparli nasze działania uczestnicząc w spotkaniu na placu przy DPS lub podpisując petycję: D. Kordowski, M. Szarszewski, T. Pietras, A. Pacocha, R. Czyż, D. Domała, M. Świderski.
Dziękujemy również radnej powiatowej pani Monice Nojbert za poparcie naszych starań.

Zdalna sesja Rady Miejskiej w Nasielsku

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk