Plac przy DPS w Nasielsku ocalony! Rada Miejska chce placu zabaw.

Udało się! Plac przy DPS ocalony. Radni oddali głos za tym, aby przekazać działkę 604/2 mieszkańcom Gminy Nasielsk na teren rekreacji i placu zabaw.

Początek XX sesji poprzedzony był problemami technicznymi i brakiem części radnych co podniosło nam ciśnienie z obawy czy sesja się odbędzie. Jednak udało się! Choć prowadzenie sesji dla nas jest kontrowersyjne, a część uznała by ją wręcz za skandaliczną.

Zgodnie z informacją Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nasielsku pan Lubienieckiego burmistrz Ruszkowski wycofał się z zerwania umowy z firmą GRIMA ARCHITEKTURA i KRAJOBRAZ na projekt placu zabaw. Radny Szarszewski chciał poddać po głosowanie wniosek, aby burmistrz kontynuował współpracę z firmą projektową. Jednak wniosek nie został poddany pod głosowanie.

Szkoda tylko, że pan Lubieniecki deprecjonuje pracę mieszkańców i stowarzyszenia zarzucając, że „1500 osób na 7 tysięczne miasto i 20 tysięczną gminę to nie jest aż taki zawrotny wynik, żeby po prostu tym się sugerować. Ale skoro mieszkańcy miasta chcą, żeby tak było trudno. Niech będzie tak. Zobaczymy, czas pokaże„.
Mieliśmy tylko kilka dni na zebranie podpisów, czasu było niewiele, bo nie wiedzieliśmy kiedy będzie sesja. Szacunek dla mieszkańców gminy Nasielsk, którzy nie raz stali w kolejce w celu złożenia podpisu.

Z tłumaczenia części radnych wynika, że główne podziękowania należą się pani Bożenie Strzeleckiej, która umieściła na BIP obwieszczenie w sprawie ustalenia lokalizacji celu publicznego. Niesamowite! Co tam mieszkańcy…

Jedyną osobą, która podziękowała mieszkańcom gminy Nasielsk był radny Marcin Szarszewski. Jeszcze tylko radny Dawid Domała wspomniał ważną rolę mieszkańców. I koniec… nic więcej o godnej postawie mieszkańców naszej gminy.

Sesja z zasadami demokracji to raczej nie miała wiele wspólnego.

Brawo mieszkańcy!

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk