Lidl czy Biedronka w Nasielsku?

Lidl czy Biedronka? Takie nazwy sklepów padały najczęściej podczas zbierania podpisów przeciwko sprzedaży placu naprzeciwko DPS w Nasielsku.

Zapytaliśmy przedstawicieli jednego i drugiego sklepu czy w Nasielsku jest planowane uruchomienie, któregoś ze sklepów.

Odpowiedź Lidla: „Nasielsk jest dla nas interesującą miejscowością, dlatego w związku z ciągłym rozwojem sieci naszych sklepów poszukujemy lokalizacji także w tej okolicy. Inwestujemy w miejscowościach powyżej 8 000 mieszkańców, w lokalizacjach dobrze skomunikowanych z możliwością budowy dużego parkingu. W tym momencie nie mamy w planach otwarcia nowego sklepu Lidl Polska w Nasielsku”.

Odpowiedź Biedronki: „Co do zasady nie informujemy z wyprzedzeniem o planach związanych z rozwojem sieci placówek Biedronki. Stale analizujemy rynek i podejmujemy optymalne decyzje z punktu widzenia naszych klientów oferując im zawsze produkty najwyższej jakości w codziennie niskich cenach oraz w wygodnych z ich punktu widzenia lokalizacjach”.

Przy tej okazji warto przypomnieć apel pani Modzelewskiej, która w imieniu właścicieli 17 działek przy ul. POW zwracała się do burmistrza Ruszkowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nasielsku Lubienieckiego o pomoc i zagospodarowanie działek. „Działki usytuowane w centrum miasta nie są wykorzystywane ani na cele rolnicze ani budowlane. Głosowaliśmy na Państwa z wiarą, że zrozumiecie i poprzecie nasze potrzeby”. Pan Burmistrz Nasielska na prośbę radnego Czyża miał przygotować kosztorys. Czy zostało to wykonane? (Rozmowa odbyła się podczas V sesji Rady Miejskiej w Nasielsku w dniu 12 kwietnia 2019 r).

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk