Dlaczego mieszkańcy Gminy Nasielsk trują siebie nawzajem?

Wielu mieszkańców Gminy Nasielsk po pracy spędza aktywnie czas – biega, jeździ na rowerze. Nasze pociechy trenują na stadionie miejskim czy orlikach. Niestety niszczymy sobie nasze zdrowie. I nie tylko ci, co aktywnie spędzają wolny czas. Dzisiaj w Nasielsku można było wyczuć gryzący dym (w wielu miejscach kierowcy jeździli na przednich światłach przeciwmgielnych, bo ktoś ma problem z elementarną wiedzą dot. rozpalania kotła).

Ale czy problem dotyczy tylko miasta? We wsi Morgi piękne ognisko. Tylko właściciel raczej kiełbasek na nich nie smażył. Smród płonących śmieci roznosił się po okolicy. W Paulinowie z kolei przykry zapach meblościanki, a w Pieścirogach jakby zapach płonących podkładów kolejowych. I można by tak w nieskończoność.

Czystość powietrza smog i zdrowie - Gmina Nasielsk

Dlaczego to sobie robimy? Dlaczego niszczymy sąsiadom czy naszym dzieciom zdrowie? Musimy? Czy to jest już zakorzenione w naszej świadomości – śmieci muszą płonąć. Bo tak!?Zacznijmy działać. Zacznijmy od rozmowy z sąsiadami, że nie zgadzamy się na zatruwanie nas, naszych dzieci i rodzin. Póki nie jest za późno…

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk