„Stop Kolei która dzieli” – protest w Wieliszewie przeciwko budowie nowej linii kolejowej

13 grudnia 2020 odbył się protest mieszkańców Powiatu Legionowskiego pod hasłem „Stop kolei która dzieli!”. My również dołączyliśmy do protestu na jednym z punktów zbiórki – w Wieliszewie obok hali sportowej.

W Wieliszewie dołączyli autami uczestnicy ze Skrzeszewa, Kałuszyna, Janówka, Legionowa, Olszewnicy jak i z gminy Jabłonna i miasta Legionowo. Ale nie tylko! My zrobiliśmy ujęcia w punkcie w Wieliszewie, ale na pewno niedługo pojawią się nagranie pokazujące skalę protestu.

Łącznie na trasie pojawiło się ponad 200 aut, a w nich całe rodziny. Na trasie byli również rowerzyści (również z Nasielsk Baszta Team), którzy ścieżkami rowerowymi poruszali się po gminie Wieliszew oraz słynnej Wieliszewskiej Trasie Crossingowej.

Był to protest pokojowy przeciw budowie nowej linii kolejowej. Linii, która bezpowrotnie zniszczy bezcenne przyrodniczo tereny oraz wpłynie na życie tysięcy mieszkańców gmin przez które będzie przebiegać. W tym również gminy Nasielsk. Bo proponowane 3 warianty również przebiegają przez gminę Nasielsk. Więcej na https://www.facebook.com/AktywnyCzystyNasielsk/posts/864750190730094

"Stop Kolei która dzieli" - protest w Wieliszewie przeciwko budowie nowej linii kolejowej

Cieszymy się, że nasi sąsiedzi potrafią wspólnie działać i wyrazić swój sprzeciw. To już drugi protest przeciwko planom PKP PLK zorganizowany w Wieliszewie na którym z mieszkańcami gminy Nasielsk byliśmy: https://www.youtube.com/watch?v=3kDOSi2CWKk
Tak trzymać!

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk