Dzień Ziemi – nasielszczanie sprzątają gminę

Brawa dla mieszkańców. Tak licznych akcji sprzątania na terenie naszej gminy jeszcze nie było! Od Nuny przez Nasielsk aż po Cieksyn! Lista tak długa, że ciężko wymienić wszystkich.

W akcjach sprzątania z okazji Dnia Ziemi w tym roku licznie uczestniczyli nasi najmłodsi mieszkańcy. Szczególne więc brawa dla nich!

Od początku naszego działania zwracamy uwagę na problem, jakim są wszechobecne śmieci na terenie naszej gminy. Problem dotyczy terenów zielonych, lasów ale również i samego miasta Nasielsk.

Czy corocznie prowadzone akcje przyczyniają się do zmniejszenia ilości śmieci i nielegalnych wysypisk na terenie gminy? Mamy nadzieję, że tak. Choć nadesłane przez Państwa zdjęcia nie napawają optymizmem. Ale może jednak jest coraz lepiej? Co o tym Państwo sądzą?

W tym roku z okazji Dnia Ziemi nasze stowarzyszenie wyruszyło w okolicę lasów pomiędzy Młodzianowem a Nuną. Ale wracając z terenu nie mogliśmy przejechać obojętnie przy stawach w miejscowości Paulinowo. Skala śmieci zatrważająca szczególnie, że w dużej mierze śmieci pochodzą od samych… wędkarzy. Czy to tak fajnie jest łowić ryby na „śmieciowisku”?

Dbajmy o czystość! Zadbajmy o przyszłość dla naszych pociech!Dziękujemy!

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk