Nasielskie szlaki turystyczne

Członkowie stowarzyszenia Nasielsk Baszta Team są mocno zaangażowani w promowanie turystyki na terenie gminy Nasielsk i oznakowanie szlaków. I tylko się cieszyć. Wszak nasza gmina jest przepiękna. Dobrze, że udało się uratować kawałek naszej Polski przed gigantycznym wysypiskiem śmieci, które miało powstać w Jaskółowie. My mieliśmy wątpliwości, czy „zabezpieczenia są z górnej półki” jak to mawiał burmistrz Ruszkowski. Znaczna degradacja naszej zielonej gminy byłaby niewątpliwa.

I w ten oto sposób możemy przekazać zieloną gminę Nasielsk kolejnym pokoleniom. Z okazji powstania szlaków turystycznym UM w Nasielsku przygotował spot promocyjny zachodniej części gminy Nasielsk. Zachęcamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=Qz6hbtg_mfs

Produkcja powstała na obszarze malowniczej doliny Wkry w celu zaprezentowania jej walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz turystycznych. Krótki filmik przedstawia jej naturalne, sielskie i urokliwe oblicze. Pokazane są też 2 szklaki piesze i rowerowe przechodzące przez jej tereny. Tożsamym z promowaniem aktywnego spędzania czasu w rodzinnym, przyjacielskim gronie w bliskim nam otoczeniu. Ci którzy już raz przeprawiali się przez dolinę Wkry wiedzą o jej dobrodziejstwach, możliwościach odpoczynku dla ciała i ducha i wręcz terapeutycznym działaniu.

Udajmy się więc na szlak!
Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk