Muzeum Ziemi Nasielskiej?

Co dalej z obiektem kulturalno – muzealnym? Mowa o wyremontowanym i oddanym we wrześniu 2020 r. dawnym Domu Nauczyciela.Burmistrz Ruszkowski na początku 2021 r. przekazał budynek pod opiekę Biblioteki Miejskiej w Nasielsku, która jeszcze w 2020 r. złożyła do Ministerstwa Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego wniosek na „Stworzenie stałej wystawy muzealnej pn.: Nasielsk na kartach historii”.

Ocenę formalną wniosków uzyskało 215 instytucji, natomiast gmina Nasielsk jest wśród 68 instytucji, które z uwagi na błędy formalne dofinansowania nie otrzymały.https://www.gov.pl/…/kul…/wspieranie-dzialan-muzealnych3

Przy Domu Nauczyciela wycięto starą brzozę i posadzono 15 sztuk jabłoni rajskich. A co się dzieje w środku? Wysłaliśmy zapytanie do Dyrektora Stanisława Tyca w tej sprawie, ale do dnia dzisiejszego nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Dom Nauczyciela w Nasielsku

Być może zadając publicznie pytanie, uzyskamy odpowiedź? Zwłaszcza, że za kilka dni będziemy obchodzić ważne wydarzenia, związane z planowaną wystawą „Wojna 1920 roku na ziemi nasielskiej”Panie Dyrektorze, czy Genius Loci (łac. „duch lub demon władający albo opiekujący się jakimś miejscem”) wróci na stałe do tego budynku, a wraz z nim nowe życie?

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk