Nasielskie drogi „po nasielsku” – tragedia mieszkańców

Dwa dni przed świętami zakończyły się prace na dwóch nasielskich osiedlach. Prace dotyczyły budowy kanalizacji sanitarnej na kilku ulicach, przyległych do ulicy Leśnej oraz modernizację ulicy Krupki.

Wydawać by się mogło, że wszystko jest zrobione jak należy. Przy świetle fleszy podpisano umowę, przekazano teren wykonawcy, a po kilku miesiącach, przy dobrze wykadrowanych zdjęciach pokazujących rozmach inwestycji, Kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Programów Strukturalnych – Radosław Kasiak dokonał odbioru prac. Zdjęcia przedstawiają ulice: Grabowa, Sosnowa, Cisowa.

Dokonał odbioru, czyli zakończył się etap prac, który powinien satysfakcjonować nie tylko Pana Kasiaka, ale przede wszystkim mieszkańców.

Niestety, ale tak nie jest. Prezent świąteczny nie do końca się udał, o czym piszą do nas mieszkańcy. Jazda ulicami gdzie była robiona kanalizacja, to tor dla fanów offroadu. Zima, to huśtawka pogody i za kilka dni, gdy przyjdą roztopy mieszkańcom tych ulic na pewno nie będzie do śmiechu.

Zima, to również sprawdzian na jakość wykonania prac na ul. Krupki. Mieszkańcy już alarmują o zawaleniu się rowów, jakość asfaltu oraz na nieuprzątnięty teren.

A jak to jest w innych miejscach Gminy Nasielsk?

Od dłuższego czasu piszecie do nas Państwo w sprawie dróg. Ulice Grabowa, Cisowa, osiedle Krupka, Traugutta czy Stare Pieścirogi. Droga między Nowosiółkami, a Cieksynem i tak można jeszcze wymieniać. W każdej Państwa informacji pojawia się nazwisko Kierownika Kasiaka, odpowiedzialnego za inwestycje na terenie gminy Nasielsk.

Chcielibyśmy po raz kolejny zaapelować do nasielskich władz o odpowiednie planowanie prac i wykonywanie ich kompleksowo. Ale podobnie jak Państwo i radni, którzy w mniejszości również w imieniu swoich wyborców, apelują o budowę dróg, możemy tylko rozłożyć ręce, bo nie każdy może na nią liczyć.

Przykład, to ostatnia inwestycja z Cieksyna, gdzie położono 1000 m asfaltu w pięknej leśnej okolicy dla kilku domów i radnego Gersa, czy asfalt nalany na asfalt koło domu radnego Fronczaka.

A kto pamięta drogą przez łąki i pola do radnego Lewandowskiego
https://www.facebook.com/AktywnyCzystyNasielsk/posts/873786696493110

O problemach dróg osiedlowych na naszych stronach było już wiele:

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk