Gminne przewozy pasażerskie w Nasielsku

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Nasielsku poza incydentem niewpuszczenia radnego Andrzeja Pacochy na salę Rady Miejskiej, odbyła się jak dziesiątki innych, ręce w górę podczas głosowania, praktycznie bez żadnej dyskusji.

My jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeden szczegół, a w zasadzie na jedno pytanie, które zadał burmistrzowi Ruszkowskiemu, radny Marcin Szarszewski.

Podczas podejmowania uchwały nt. publicznego transportu zbiorowego Pan Szarszewski zapytał, czy w gminie Nasielsk można na przykładzie gmin sąsiednich zorganizować bezpłatny transport dla mieszkańców?

Zarówno Nasielsk, Serock czy Zakroczym otrzymały od Wojewody Mazowieckiego dofinansowanie z Funduszu Wsparcia Rozwoju Przewozów Pasażerskich, przy czym w Serocku i Zakroczymiu, transport dla mieszkańców na terenie gminy jest DARMOWY.

W Nasielsku ceny biletów dla linii nr 1 (Rynek – Mogowo) pozostaną bez zmian. 3 zł bilet jednorazowy i 90 zł bilet miesięczny. Jest szansa, że w poniedziałek poznamy ceny biletów na pozostałe linie.

Warto nadmienić, że Gmina Nasielsk uzyskała prawie 800 tys. dofinansowania. Od 1 lutego usługi świadczyć będzie firma SANIMAX – Transport s.c.

Trzymamy kciuki, aby we władzach naszej gminy odbyła się dyskusja na ten temat i wypracowanie jak najlepszego rozwiązania skierowanego do nas – mieszkańców.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk