Plac zabaw przy DPS – jak to Burmistrz Nasielska chciał sprzedać teren gminy

Projekt, który został przygotowany na wyraźną prośbę radnych, kosztował blisko 90 000 zł, a kilka lat wcześniej za kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, była przygotowana wizualizacja tego terenu. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że projekty są pokazywane podczas kampanii wyborczej, a później trafiają do szuflady pana burmistrza Ruszkowskiego. Ale czy tak to powinno wyglądać?

Nam wszystkim jest ogromnie przykro, że budowa placu zabaw zgodnego z projektem – przez ostatnie dwa lata – jest postrzegana wyjątkowo nieprzychylnie przez burmistrza i jego zastępcę, a zwieńczeniem jest brak środków w budżecie na rok 2022. Wielka to strata dla wszystkich dzieci.

Historia sprzedaży placu przy DPS w Nasielsk

Przypomnijmy, że próby sprzedaży działki były już dwukrotnie. W roku 2019 burmistrz zapytał się radnych o taką możliwość. Radni wyrazili sprzeciw. W lipcu 2020 r., burmistrz już nie pytał, tylko przygotował uchwałę, a po gorącej dyskusji, głosy 7 radnych zdecydowały o sprzedaży działki (M.Brodowski, K. Froczak, A.Kalinowski, J.Lubieniecki, J. Gers, J.Lewandwoski, D.Sawicki).

Natychmiast podjęliśmy działania i dzięki mieszkańcom (protest na placu i złożenie blisko 1500 podpisów) oraz radnym, którzy poparli nasz protest (D.Kordowski, M.Szarszewski, T.Pietras, A.Pacocha, R.Czyż, D.Domała, M.Świderski oraz radna z powiatu M.Nojbert) udało się sprzedaż działki powstrzymać. Dziękujemy wszystkim!

Państwa zaangażowanie przyczyniło się do tego, że po 8 dniach radni wycofali się z decyzji sprzedaży, a my wszyscy mogliśmy choć na chwilę odetchnąć i otworzyć butelkę szampana. Przeciwko sprzedaży głosowało tym razem 12 radnych, K.Froczak wstrzymał się od głosu, a J.Lubieniecki i D.Sawicki nie oddali głosu. Przez chwilę myśleliśmy, że radni działkę 604/2 chcą przekazać mieszkańcom Gminy Nasielsk na teren rekreacji i placu zabaw.

Więcej o samym projekcie: https://www.facebook.com/AktywnyCzystyNasielsk/posts/1134483230423454

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk