Plac zabaw w Nasielsku – czy w końcu powstanie?

„Obaj Burmistrzowie szukają pieniędzy, żeby były przychody, ale są rzeczy ważniejsze od pieniędzy i plac zabaw powinien powstać w wyznaczonym miejscu”. – radny Dariusz Kordowski.

[Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi radnych z pikniku rodzinnego (12.07.2021) i Komisji Infrastruktury z 17.07.2019 (radni byli jednogłośni w temacie wniosku radnego Kordowskiego)]

W wielu sprawach z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej się nie zgadzamy, ale sprzeciw wobec sprzedaży wyjątkowo atrakcyjnej działki, zjednoczył wielu mieszkańców, którzy myślą podobnie. Pod petycją podpisali się zwykli mieszkańcy oraz ci prowadzący lokalne biznesy, zatrudniający wiele osób. Podpisały się również osoby zasłużone dla Nasielska – w tym odznaczeni nagrodą Lew Nasielska.

Gmina Nasielsk nie ma już praktycznie własnych działek. Nawet lokalizacja dla podwórka Nivea była nie lada problemem dla władz gminy, które wydzieliło na ten cel niewielki plac z terenu szkoły przy ul. Staszica.

Przeznaczenie działki przy DPS na plac zabaw było konsultowane wśród dzieci i młodzieży szkolnej jeszcze za poprzedniej kadencji. Decyzja ta była również poddana konsultacjom społecznym i wreszcie w latach 2016 i 2017 radni uchwalili „Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Nasielsk”. Spośród wielu inwestycji, które obejmował program – budowa placu zabaw była jednym z tych obszarów, które należy poprawić, aby uzyskać poprawę jakości życia zarówno w sferze społecznej, jak i przestrzeni publicznej.

Pieniądze na ten cel również były. Nie tylko w Wieloletniej Prognozie Finansowej, ale również w budżetach tej kadencji. Szukanie alternatywy i wymówek, aby tej inwestycji nie realizować jest nie tylko działaniem przeciwko podjętym uchwałom Rady Miejskiej, ale również przeciwko mieszkańcom, którzy dali jasny przekaz władzom gminy Nasielsk.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk