Burmistrz Nasielska polata dronem?

Gratulacje dla Burmistrza Nasielska Bogdana Ruszkowskiego i Sekretarza Marka Maluchnika!

Nasi notable są już przeszkoleni z obsługi niedawno zakupionego ze środków publicznych DRONA. Któż zaprzeczy, że taka kompetencja wysokich rangą urzędników nasielskich jest niezbędna do wykonywania ich prac!?

Poza Burmistrzem i Sekretarzem szkolenie ukończyli: Komendant Straży Miejskiej, dwóch pracowników Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Informatyk.

W wypowiedzi dla TVP3 burmistrz Ruszkowski powiedział, że spalanie śmieci „to jest duży problem, bo widać na strumieniu odpadów, które zmniejszają się, to znaczy, że ludzie (…) zaczynają palić, rzeczami które naprawdę nie powinny być palone”.

Czy to znaczy, że Burmistrz wraz z Sekretarzem ruszą w teren na kontrolę naszych kominów? Dobre pytanie! Na łamach TVP3 nasielscy urzędnicy informują, że będą kontrole pyłów PM2 i PM10 i innych związków. Po przekroczeniu norm właściciela domu czeka pouczenie, a „kary może w przyszłości”.

Przypomnijmy, dron do pomiaru jakości powietrza został zakupiony za kwotę 183 270 zł, przy dofinansowaniu 90 000 zł.

Mieszkańców, palących wszystkim poza oponami, uspokajamy. W Urzędzie powstaje dopiero Instrukcja Operacyjna. Bez niej dron latać nie będzie.

A Burmistrzowi Nasielska i pracownikom Urzędu Miejskiego w Nasielsku życzymy udanych lotów. I oby tych pouczeń było jak najmniej.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk