I znów się nie udało – Bursztynowa w Gminie Nasielsk

I znowu się nie udało. Po raz kolejny górę wzięła lojalność wobec burmistrza niż dobro mieszkańców.
Ulica Bursztynowa w Nowych Pieścirogach jest najstarszą ulicą w tej miejscowości, a jej mieszkańcy czekają na remont już 40 lat. Okręg nr 7 (Nowe Pieścirogi i Morgi) pomimo, że zamieszkuje w nim bardzo dużo mieszkańców, w gęstej zabudowie, a drogi są w fatalnym stanie, to w ciągu 4 ostatnich lat (w obecnej kadencji) wyremontowano zaledwie 200 m drogi.

Radny Marcin Szarszewski reprezentujący mieszkańców wskazał na kwotę ponad 2 mln zł, które trafiają do budżetu gminy w postaci różnych podatków płaconych przez mieszkańców tego okręgu. „Dobrze by było, gdyby jakaś część trafiała z powrotem do nich w postaci inwestycji”.

W ciągu ostatnich trzech lat sołectwo Nowe Pieścirogi przeznaczyło tylko na tę drogę ponad 100 000 zł. Z tej kwoty udało się kupić również kostkę, mimo to środki jakie są w dyspozycji sołectwa są niewystarczające i stąd kolejny apel skierowany do radnych, aby przeznaczyć kwotę w budżecie, która w jakiś sposób obligowałaby burmistrza do kontynuacji prac.

Decyzją radnych wniosek o 250 tys. zł na kontynuację remontu ul. Bursztynowej nie zyskał akceptacji (4 głosy za: Czyż, Pacocha, Sawicki, Świderski; 4 głosy przeciw: Dłutowski, Gers, Kalinowski, Kordowski, przeważył głos radnego Fronczaka, który wstrzymał się od głosu).
Decyzję radnych można podsumować błaganiem 95-letniej mieszkanki, której cytat został przywołany w dyskusji „Kiedy będę chodzić suchą nogą … kiedy?”

https://www.aktywnynasielsk.org.pl/2021/04/07/nasielski-tort-budzetowy-tylko-dla-wybranych/

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk