Nasielska choinka i serce

Już nie wiemy, czy Urząd Miejski w Nasielsku „robi z nas tata wariata”, czy to tak na poważnie? Na poważnie? Wygląda, że tak. W każdym razie nikt nasielskiemu samorządowi nie zarzuci, że nie robi „konsultacji” społecznych. Bo robi.

Ale na poważnie już. Nie tak dawno nasielski samorząd uraczył nas ankietą jak powinien wyglądać brzmieć napis w parku: „I 🎄 Nasielsk” czy „I ❤️ Nasielsk”?

A jakie w przeszłości ankiety skierował samorząd mieszkańców? Sięgnijmy pamięcią.

  • Gdzie mają pojawić się kolejne „stacje” rowerowe w Nasielsku. Może liczba nasielszczan korzystających z miejskich rowerów nie jest oszałamiająca i zapewne większość wolałaby ścieżki rowerowej. Ale zgódźmy się – to już na pewno ważniejszy temat czy 🎄 czy ❤️. Szkoda tylko, że finalnie tych rowerów w tym roku i tak zabrakło.
  • Weźmy bardziej poważny problem – Ścieżka rowerowa czy Nasielska Kolej Dojazdowa Pniewo – Mogowo? Kto by pomyślał – nasz samorząd bierze się za budowę kolei. Szkoda tylko, że pomysł był/jest tak abstrakcyjny, że w naszym odczuciu bardziej chodziło o odsunięcie budowy ścieżki rowerowej niż budowę samej kolei. Co może dziwić, wysoki rangą urzędnik widywany jest na chodniku poruszając się rowerem.

I choć ustawa o samorządzie gminnym mówi, jakich spraw powinny dotyczyć konsultacje, to na próżno tam szukać zapisów dotyczących haseł, jak „I 🎄 Nasielsk”. A skoro tak, to dlaczego mieszkańców nie zapytać o lodowisko, o rozkłady jazdy i tras komunikacji gminnej? A może czy nie podnosić podatków kosztem… kolejnych stanowisk?

Ale może nie o konsultacje tu chodzi? Bo to tylko ankieta…

Wróćmy jednak do tematu ostatniej ankiety. 🎄 czy ❤️? To poważny temat, bo jak pisze Urząd Miejski w Nasielsku, „część nasielszczan wprost domagało się powrotu serduszka”. A czy tylko tego domagają się nasielszczanie? I czy samorządowcy o tym wspomną?

W każdym razie my myślimy o dzieciach i w ankiecie zaznaczymy 🎄. Bo jak będzie choinka to może burmistrz Ruszkowski przygotuje jakieś niespodzianki dla najmłodszych? A Święta tuż, tuż!

Link do poważnej dyskusji i ankiety: https://www.facebook.com/UrzadMiejskiwNasielsku/posts/pfbid0BuijiE4ZWL87LR4bnuS9WfMSNxjaThHMqgkSYkGt2isnKyUWsCVy1ZUvkAhbn4dal

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk