Wesołych Świąt dla Gminy Nasielsk!

Okres przedświąteczny, to wyjątkowy, pełen refleksji, nadziei i radości czas. To również okres związany z końcem roku, a więc pewnymi podsumowaniami naszej działalności.

Na zawsze pozostaną z nami obrazy, których byliśmy świadkami z pierwszych dni wojny. Zaangażowaliśmy się w wyjazd akcji humanitarnej, gdzie na granicę z Ukrainą zawieźliśmy m.in. zebrane z gminy Nasielsk dary dla Obrony Terytorialnej na Podolu.

Kilka dni później, w dniu kobiet spotkaliśmy się z ukraińskimi matkami i ich dziećmi w jednym z domów na terenie naszej gminy. Wtedy jeszcze wierzyliśmy, że wojna szybko się skończy, a podarowane kwiaty i prezenty dla najmłodszych, choć na chwilę pozwolą zapomnieć o przeżytej traumie.

W roku 2022 kolejny raz wzięliśmy udział w Akcji Masz Głos pod hasłem powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Przygotowaliśmy materiał szkoleniowo – promocyjny dla młodzieży, ale z uwagi na odmowę nasielskich władz, nie mieliśmy możliwości go zaprezentować. Szkolenie z młodzieżą przeprowadziła na zlecenie Gminy Nasielsk Fundacja Civis Polonus. Pozyskane środki na ten cel wyniosły 12 439 zł. Jedna godzina zajęć kosztowała 2460 zł brutto.

Informacje publiczne są dla nas bardzo ważne i stanowią fundament naszej działalności, zwłaszcza te dotyczące wydawania publicznych pieniędzy. Z nieukrywaną satysfakcją chwalimy się, że poziom naszej wiedzy w tym zakresie będziemy w przyszłym roku podnosić we współpracy z Sieć Obywatelska – Watchdog Polska.

Na koniec mamy gorącą prośbę, aby nie zapominać o potrzebujących i dzieleniu się nie tylko dobrym słowem i życzeniami, ale również pomocą materialną z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. My dziś uzupełniliśmy produktami spożywczymi nasielską lodówkę przy MOPS Nasielsk.

Wesołych Świąt!
Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk