Śmieciowy szlak w Nasielsku

Trzy minuty załączonego filmu, to zaledwie krótki wycinek szlaków 🟩🟥⬛ turystycznych gminy Nasielsk (szlak zielony, czerwony i czarny).

Namalowanie kolorowych oznaczeń, czy też zrobienie spotu przez nasielski urząd (https://www.youtube.com/watch?v=Qz6hbtg_mfs) nie oznacza, że szlaki zachęcają do turystyki, a tym bardziej nie oznaczają pełnej realizacji obietnicy wyborczej złożonej w 2018 r. przez burmistrza Bogdana Ruszkowskiego.

A może się mylimy w swoim osądzie? Jeżeli tak, to kiedy odbyła się jakakolwiek poważna dyskusja na temat polityki ekologicznej( nota bene zadania, za które odpowiedzialna jest gmina)?

Zszokowała nas odpowiedź jednego z radnych, że „akcje sprzątania wyszły z mody”. Może jednak jest w tym stwierdzeniu jakieś ziarenko prawdy? Każdego roku organizujemy akcje sprzątania, zawsze zapraszamy mieszkańców, władze gminy i radnych. I … niestety nie zawsze z zaproszenia korzystają.

Może jednak powinniśmy zmienić tytuł szlaków z „turystycznych” na „śmieciowe”? A może jednak wszyscy zaczniemy być świadomi i aktywnie zadbamy o nasze sąsiedztwo o naszą małą ojczyznę!

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk