Konsultacje społeczne dla planowanej inwestycji kolejowej w gminie Nasielsk

8 marca 2023 o godz. 18:00 w przedszkolu w Starych Pieścirogach na zlecenie PKP PLK odbędą się konsultacje społeczne, które organizuje firma Databout sp. z o.o. Konsultacje społeczne dotyczą zadania „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”.

Firma Databout przygotowała mapy online, na których można zobaczyć przebieg trasy:

Na obecnym etapie PKP PLK proponuje dwa warianty (4 i 6), które oba przechodzą przez tereny gminy Nasielsk i włączają się do obecnej linii kolejowej w okolicy stacji Kątne, wcześniej przecinając obecną linię kolejową przed Mogowem. Na udostępnionych mapach widać dodatkowe układy torów łączących się ze istniejącą linią kolejową.

Szczegóły na udostępnionej mapie. Na nowo projektowanych liniach kolejowych obecnie nie przewiduje się nowych stacji i przystanków kolejowych.

Jak zapewnia PKP PLK „konsultacje społeczne pozwolą na wybranie optymalnego wariantu inwestycji, która poprawi przepustowość sieci kolejowej i warszawskiego węzła kolejowego”.

3 lata temu zorganizowaliśmy spotkania informacyjne o planowanych inwestycjach kolejowych i drogowych na terenie gminy Nasielsk i cieszyły się dużym zainteresowaniem: https://www.facebook.com/AktywnyCzystyNasielsk/posts/pfbid02AuE18exAauWghNApnyJRSExiTTNAjBzA8x3gbKFqPGUUe8rGkhRQksUxGgdCt9F2l

Dlatego teraz tym bardziej zachęcamy Państwa, aby osobiście pojawić się podczas spotkania. Nasz głos na konsultacjach społecznych może mieć istotny wpływ na planowany przebieg trasy.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk