Podsumowanie spotkania dla mieszkańców Gminy Nasielsk w sprawie planowanej inwestycji kolejowej

Serdecznie Państwu dziękujemy za udział we wczorajszym spotkaniu w sprawie planowanej budowy nowej linii kolejowej na terenie gminy Nasielsk.

Cel został osiągnięty. Przekazaliśmy zdobytą przez nas wiedzę, a dzięki przygotowanym mapom przez radnego Marcina Szarszewskiego (inżynier z dziedziny infrastruktury kolejowej), omówione zostały planowane korytarze i wskazane miejsca, które potencjalnie mogą stanowić problemy dla mieszkańców naszej gminy.

Pamiętajmy, że uciążliwości dotyczą nie tylko okolic działek znajdujących w pobliżu planowanej nowej linii kolejowe, ale znacznie dalej, m. in. z braku wystarczającej liczby przejazdów kolejowych czy kładek dla pieszych. Bo jak po zrealizowanej inwestycji uczniowie np. z Chlebiotek dotrą do szkoły? Pytań jest znacznie więcej. A konsultacje społeczne już dziś o 18:00!

Mapa przygotowana przez radnego Marcina Szarszewskiego, którą omawialiśmy na spotkaniu dostępna jest na mapach Google: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1P8WPKu7hGYfDthw7xkTKSlyryP9TkEw&g_ep=CAESCTExLjY4LjcwMBgAQgJQTA%3D%3D&shorturl=1&ll=52.57565127262999%2C20.771599599999995&z=12

Mamy nadzieję, że po wyjściu z gościnnej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. por. Roberta Petersa i por. Josepha Vingy, każdy z Państwa zdobył merytoryczną wiedzę i niezbędne informacje, aby móc dyskutować w dniu dzisiejszym z przedstawicielami firmy Databout sp. zo.o działającą na zlecenie PKP PLK.

Mamy również nadzieję, że władze gminy zaczną rozmawiać z mieszkańcami i dostrzegą poza swoim wąskim gronem ludzi, którzy mają w tej sprawie coś do powiedzenia nie tylko z obawy o swoje gospodarstwa czy domy, ale również poprzez swoje doświadczenie zawodowe.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk