List mieszkanki gminy Nasielsk w sprawie inwestycji w Mazewie Dworskim A

Widok na gminę Nasielsk

Poniżej zamieszczamy list na prośbę mieszkanki gminy Nasielsk. Dotyczy on kolejnej mało komfortowej inwestycji – budowy tuczarni drobiu na terenie wsi Mazewo Dworskie A, planowanej na terenie naszej gminy oraz podejścia do tej inwestycji przez urzędników Urzędu Miejskiego w Nasielsku.

Dotychczas, jak pisze mieszkanka Mazewa Dworskiego A, w tej sprawie Burmistrz Nasielska wydał dwie wadliwe decyzje wycofane z obiegu prawnego przez organy odwoławcze.

https://www.aktywnynasielsk.org.pl/wp-content/uploads/2020/01/Pismo_do_mieszkancow_gminy_Nasielsk_Mazewo.pdf

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [113.36 KB]

Komentarz Stowarzyszenia Aktywny i Czysty Nasielsk

Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) to precyzyjnie zdefiniowana polityka przestrzenna jaka może być realizowana na terenach gminy. To wiedza dla (w tym przyszłych) mieszkańców, jak i inwestorów, jakie jest przeznaczenie dla danego terenu. Gdy brakuje MPZP to dla mieszkańców „Totolotek” co może powstać obok ich domu czy mieszkania. Również dla inwestora to wielka niewiadoma czy Burmistrz Nasielska zezwoli na inwestycję (czy nie) i od czego ta decyzja będzie zależeć.

Co chwilę docierają do nas, jak i mieszkańców Nasielska informacje o różnych planowanych przedsięwzięciach na terenie gminy Nasielsk. Brak MPZP dopuszcza dużą swobodę lokalizacji różnych, nie zawsze komfortowych, inwestycji w pobliżu zabudowy mieszkaniowej. Powoduje to również brak informacji gdzie najlepiej na terenie naszej gminy lokalizować takie inwestycje. A inwestycje niewątpliwie są potrzebne na terenie naszej gminy dla jej rozwoju. Tylko jak pokazuje życie, brak MPZP ciągle oddala potrzebne inwestycje od nas.

A my do tematu MPZP jeszcze wrócimy chcąc pokazać, że nie zawsze jest tak, jak często słychać głos z ulicy Elektronowej, że „Brak MPZP jest dla naszego dobra”.

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk