Nasielskie Fake Newsy

Nie jest to post o wydawaniu naszych publicznych pieniędzy na funkcjonowanie redakcji gazety samorządowej, choć może taki powinien być. Jest to post o dezinformacji w postaci niesprawdzonych newsów w samorządowej „gazecie” Życie Nasielska.

Takim „fake newsem” (pozbawionym jakiejkolwiek dziennikarskiej rzetelności) jest podana w ww. artykule informacja „Sezon użytkowania lodowiska trwać będzie prawdopodobnie, tak jak w poprzednich latach, ok. 3 miesiące”.

Drodzy mieszkańcy, a zwłaszcza „redaktorzy Życia Nasielska”, lodowisko od momentu jego zakupu w roku 2019, było czynne ŁĄCZNIE PRZEZ WSZYSTKIE LATA NIECAŁE 3 miesiące. Po raz pierwszy od 3.01.2020 r do końca lutego i drugi raz zaledwie kilkanaście dni od 20 do 31 grudnia 2021 r.

Niestety nie potwierdziła się też data, jaką pozyskano z nasielskiego magistratu. Wiemy już, że choć może planowano 6 stycznia otworzyć lodowisko, to plany się na pewno zmieniły. Mamy 6 stycznia, a po lodowisku ani śladu.

Wg naszych informacji, pozyskanych od Dyrektora SP nr 2 Pana Mariusza Kraszewskiego, lodowisko w drugiej połowie przyszłego tygodnia ma być rozłożone.

Czytając informacje te w Życiu Nasielska, a gazeta rozchodzi się w ok. 1000 egz., mieszkańcy mogą się dowiedzieć o (raczej) nieistniejącej propagandzie sukcesu, aniżeli o rzetelnych informacjach.

Pogoda wymarzona, a i czas świąteczny, tylko niestety, jak na łyżwy to w Nasielsku z lodowiska zakupionego za 0,5 mln zł nie można dziś i na pewno w kilku najbliższych dniach skorzystać. Trzymamy kciuki za pogodę i żeby przed feriami lodowisko w końcu czekało gotowe na nasielskie dzieci. 👍

Nasielskie Fake Newsy