Przyszłość Gminy Nasielsk – zdrowie

TEMAT 4: Zdrowie

Ochrona zdrowia to ważny temat, który często pojawiał się w waszych wiadomościach.

Dostępność usług medycznych w naszej Gminie pozwala mieszkańcom aktualnie na zaspokajanie jedynie podstawowych potrzeb. Mówimy oczywiście o usługach świadczonych w ramach NFZ. Aktualnie mamy trzy ośrodki zdrowia i dwa centra rehabilitacji.

Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Sportowej, (będący aktualnie w trakcie rozbudowy) jest jedynym, w którym przyjmują lekarze specjaliści, niestety niewielu specjalizacji. Możemy tu umówić wizytę np. u ginekologa czy otolaryngologa. Miejmy nadzieję, że po rozbudowie Ośrodek znacznie poszerzy swoją działalność i nie tylko zwiększy ilość lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarek i położnych, ale również otworzy nowe gabinety lekarzy specjalistów, chociażby specjalizacji tak newralgicznych jak kardiologia, ortopedia, czy neurologia.

Centrum Medyczne w Nasielsku również nie oferuje dostępu do lekarzy specjalistów. Jest to typowa placówka POZ, z lekarzami rodzinnymi, pediatrą i punktem pobrań. Czyli absolutne minimum, ale przynajmniej w nowo wybudowanym budynku. W tym samym budynku mieści się również centrum rehabilitacji, do którego możemy udać się na zabiegi refundowane przez NFZ.

Przychodnia w Starych Pieścirogach i filia w Cieksynie również oferuje dostęp jedynie do lekarzy POZ. Jeśli musimy udać się na wizytę do lekarza specjalisty, czeka nas niestety podróż do Legionowa, Płońska, Pułtuska lub Nowego Dworu Mazowieckiego. Są w prawdzie w Nasielsku pojedyncze gabinety lekarzy specjalistów, ale świadczą oni jedynie usługi komercyjne.

Jeśli chodzi o dostępność aptek, to w tej kwestii również nie ma rewelacji. W Gminie Nasielsk jest kilka aptek/punktów aptecznych i  żaden z nich nie jest otwarty całodobowo ani w niedzielę.

Jak oceniacie świadczone w Nasielsku usługi z zakresu ochrony zdrowia? Czy jesteście zadowoleni z dostępności aptek, lekarzy i badań, czy jednak rozwój nasielskich przychodni powinien być wysoko na liście priorytetów w nadchodzącej kadencji? Zapraszamy do dyskusji.

Zdrowie - Gmina Nasielsk