Czystość gminy Nasielsk

Czystość gminy, czystość dróg, chodników, czystość przystanków, czystość przejść dla pieszych…

Od wielu lat angażujemy się w różne akcje sprzątania, ale też nasielscy radni wielokrotnie nas do tego typu akcji zachęcali i jakoś tak dziwnie się składa, że od niektórych z nich spływa na nas fala krytyki.

W dniu wczorajszym wyruszyliśmy na nasielskie skrzyżowanie uprzątnąć przejście dla pieszych przy ul. POW. Przy okazji spotkaliśmy członkinię Zarządu Powiatu, która zarzuciła nam działania pod publikę.

To nieprawda! Nie rozwieszaliśmy plakatów wyborczych z naszym wizerunkiem. Nie po raz pierwszy zrobiliśmy tego typu akcje. Ich celem jest zwrócenie uwagi nas wszystkich oraz przypomnienie Zarządcom dróg o ich obowiązkach, a te są jasne, wystarczy je znać (art 19 ustawy o drogach publicznych).

Czystość dróg powiatowych wymaga natychmiastowego działania, zwłaszcza że z udzielonej nam informacji przez Sekretarza Powiatu wynika że drogi nie były sprzątane …. co najmniej od kilkunastu miesięcy: „Zarządca drogi nie zlecał sprzątania żadnej z dróg powiatowych w roku 2023 „na mokro”. Mamy marzec 2024 rok.

Plakaty wyborcze rozwieszone, patrzmy na nie również poprzez czystość naszej gminy.