Czy stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk blokowało MPZP dla Jaskółowa?

Stop dla wysypiska w Jaskółowie

Takie drobne uzupełnienie informacji dot. ogłoszenia MPZP dla Jaskółowa w kontekście niezrozumienia, dziwnych komentarzy, często z fake kont na Fb, etc.

Nie wszyscy mają świadomość jak mogą potoczyć się dalsze losy dot. ZZO Jaskólowo, więc postaramy się pomóc i wyjaśnić.

Wiemy, że wygodnie pisać na Fb „hahaha”, ale trzeba sobie zdać sprawę, że sprawa nie jest taka prosta, że można ograniczyć się do komentarzy w takim stylu.

A wręcz niemerytoryczne komentarze w tym tonie mogą mocno szkodzić sprawie i demotywować osoby, które mają ochotę wspierać Urząd Miejski w Nasielsku jak i inne organy władzy samorządowej i centralnej. Czy na pewno Wam nasielszczanie o to chodzi? Jeszcze niedawno przedstawiciele UM w Nasielsku (w tym Burmistrz Ruszkowski) mówili, że w tej sprawie nie da się już nic zrobić a zabezpieczenia są z górnej półki (wypowiedzi z marca 2018).

Fakty

To do czego dążyło Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk to możliwie najlepszy plan zagospodarowania przestrzennego. Trzeba pamiętać, że samo ogłoszenie planu przestrzennego przez Wojewodę nie stanowi potwierdzenia, że plan jest na tyle dobry, że obroni się w Sądzie. Pośpiech w tym wypadku nie był wskazany. Z resztą działania Stowarzyszenia czy Wójta Wieliszewa były słuszne i część uwag została uwzględniona.

W historii Nasielska był już przypadek, że pomimo ogłoszenia MPZP przez Wojewodę Sąd uchylił tenże plan. Poniżej link do wyroku WSA:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0F9D83237F

Historia ZZO Jaskółowo jeszcze nie jest zakończona

Nie bez powodu inwestor nie złożył broni i dostarczył w zeszłym tygodniu nowy komplet dokumentów do Starostwa w Nowym Dworze Mazowieckim. Historia ZZO Jaskółowo jeszcze nie jest zakończona.

Natomiast wszyscy liczymy, że plan jest na tyle dobry, że ewentualnie obroni się przed Sądem. I mamy nadzieję, że tym razem się nie przeliczymy. Bo będzie źle…

Pozdrawiamy
Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk

PS. I nadal podtrzymujemy, że największe podziękowania należą się panu Adamowi Mikuckiemu i mec. Podgórnemu ponieważ propozycja opracowania MPZP dla Jaskółowa wyszła od nich w beznadziejnej dla mieszkańców gminy Nasielsk sytuacji.

Dodaj komentarz