Placu zabaw przy DPS w Nasielsku nie będzie?

Placu zabaw przy DPS nie będzie. Burmistrz Ruszkowski potwierdził to na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nasielsku. Protest mieszkańców i zebrane podpisy nie robią na naszej władzy lokalnej żadnego wrażenia.
Przypomnijmy, że w 2016 roku został opracowany „Gminny program rewitalizacyjny dla gminy Nasielsk” i został stworzony projekt graficzny. Obecnie na podstawie decyzji radnych, burmistrz realizuje projekt budowy placu zabaw (przez bardzo dobrą firmę, której prace można zobaczyć np. w Parku Przy Bażantarni w Warszawie).

Projekt (za kwotę 86 100 zł) powinien być już zakończony, ale burmistrz podpisał 21 grudnia kolejny przedłużający aneks, a kilka dni później dowiedzieliśmy się, że i tak nie ma zamiaru go realizować.

Wydawać by się mogło, że uda się pozyskać środki zewnętrzne na budowę, bo jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy było duże prawdopodobieństwo otrzymania pomocy z III puli funduszy inwestycji lokalnych. Niestety gmina Nasielsk nie złożyła wniosku.

Jako puentę przypomnijmy słowa z 2018 r. nasielszczanina Dawida Domały, który obecnie jest radnym.

„Ten teren jest super lokalizacją dla gminy. Przy głównej drodze. Parking dla aut, toalety, piękny duży plac zabaw z fontannami dla dzieciaków. Mały amfiteatr do imprez plenerowych, wyświetlania filmów itp. Mini plaża przy oczyszczonej i poszerzonej rzece „nasielnej” nie „śmierdziołce”. A w „księdza sadzie” park linowy, zieleń, ścieżki, ławki i kąciki gdzie można chwilę odpocząć. Ale to wszystko pięknie brzmi 🙂 Aż się boję, że to jednak dla nas wciąż nierealne, patrząc na nasze rozpadające się od lat miasteczko, gdzie 80% chodników jest do generalnego remontu, dwa parki które mamy w centrum miasta straszą a nie cieszą, a kolejni rządzący leją asfalt na asfalt w swoich okręgach wyborczych, by ludzie wybrali ich na kolejne kadencje”.

Tematem placu zabaw przy DPS zajmujemy się już dłuższy czas i więcej w temacie można przeczytać tutaj:

Stowarzyszenie Aktywny i Czysty Nasielsk